Wednesday, 26 September 2012

Spotkanie z Béatrice Peltre


Me & Béa

Pamiᶒtam dokładnie kiedy to ok. 5 lat temu odkryłam bloga La Tartine Gourmande. Od razu zachwyciły mnie piᶒkne zdjᶒcia autorki. Przez wszystkie te lata uważnie śledziłam bloga Béatrice a wraz z nim fotografie, które z czasem stawały siᶒ coraz to lepsze i lepsze.  

Prace Béatrice Peltre zna zapewne wielu z was. A jeśli nie, to koniecznie zapraszam do odwiedzenia jej bloga: La Tartine Gourmande. Nawet jeśli nie mówicie po angielsku, to blog warto odwiedzić właśnie ze wzglᶒdu na zdjᶒcia.

Nie sądziłam, że kiedykolwiek dane mi bᶒdzie spotkać autorkᶒ bloga. Kilka miesiᶒcy temu przeprowadziłam siᶒ do Montrealu. Tak siᶒ szczᶒśliwie złożyło, że to właśnie tutaj Béa poprowadziła swoje ostatnie warsztaty. Miałam zatem okazjᶒ nie tylką ją poznać, ale także wiele siᶒ od niej nauczyć.  

Béa

Béa okazała siᶒ niezwykle, ale to niezwykle ciepłą i sympatyczną osobą. Po zaprezentowaniu nam jak sama pracuje, mieliśmy za zadanie przygotować oraz sfotografować kilka prostych potraw. Do dyspozycji mieliśmy szeroki wybór świeżych składników oraz całe mnóstwo rekwizytów. Béa służyła pomocą i radą, a kiedy trzeba było także i konstruktywną krytyką.  

Nastᶒpnie, Béatrice pokazała nam jak przygotować proste tartaletki z jabłkami. W czasie, gdy siᶒ piekły zjedlismy przepyszny lunch przygotowany przez kucharzy restauracji FoodLab, w której to odbywały siᶒ warsztaty.  

Po posiłku, gdy tartaletki były już gotowe, powróciliśmy do stylizowania i fotografowania. Oto stylizacja tartaletki przygotowana i sfotografowana przeze mnie. Chyba poradziłam sobie nie najgorzej, jak sądzicie?

Apple Tart

14 comments:

ewelajna said...

Karolina, ależ jesteś szczęściarą... Blog Beatrice uwielbiam, jak pewnie każdy. Warsztaty pod okiem Takiego Oka to naprawdę niezłe przeżycie. Przy czym Bea wydaje się być niezwykle miłą osobą:). Zzdroszcze pozytywnie!
A stylizacja? Ja bym zmniejszyła ten kadr:)
Serdeczne pozdrowienia Ci posyłam! I cieszę się, że znów jesteś śliczna dziewczyno:)

MałgosiaZ said...

Bardzo pięknie sobie poradziłaś :) tylko pozazdrościć takiego spotkania!

Zuza said...

wow! :)

pozdrawiam!
zielonakuchnia.blogspot.com

Madziorek said...

Ale Ci zazdroszczę! Śledzę jej bloga z zapartym tchem, jej fotografie są tak piękne, że samo ich oglądanie jest wielką przyjemnością. Tartaletka wyszła Ci pięknie, gratuluję! :)

Majana said...

Wesołych Świąt Karolinko!:)

Majana said...

Karolinko, radosnych Świąt Wielkanocnych życzę :)
pozdrawiam serdecznie:*

Majana said...

Karolina, wesołych Świąt Bożego Narodzenia, cudowności w ten piękny czas :)

Cubic Zirconia AAAAA Quality Stones said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Nandini Voice for the Deprived said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Uouo Uo said...Your blog is very impressive and have the useful information it is really caught my attention.


great work

تصميم مواقع

good job Beautiful! :)

حراج السيارات

Hotel Z basenem said...

Bardzo fajny blog, dobrze ze tu trafiłem, pozdrowienia dla autorki

Joann Mathis said...

Tolle Infos! Ich bin kürzlich auf Ihren Blog gestoßen und habe mitgelesen. Ich dachte, ich würde meinen ersten Kommentar hinterlassen. Ich weiß nicht, was ich sagen soll, außer dass ich es getan habe

OBAT PENGHANCUR MIOM

OBAT JANTUNG BOCOR

OBAT VITILIGO

OBAT UNTUK PROMIL

OBAT MENOPAUSE DINI

OBAT PELANCAR HAID

Crane Beverly said...

Fb Username Change Kaise Kare

Liveskye said...

Very nice